Telšių socialinių paslaugų centras

Telšių socialinių paslaugų centras

Author : naujienos

Geriausią sprendimą vaikams surandame veikdami kartu

2025 m. spalio 29 d. Telšių socialinių paslaugų centro Globos centre vyko susitikimas su partneriais- Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Telšių apskrities ir Telšių rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovais bei Telšių rajono savivaldybės socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vadovais.  Aptarti bendro darbo rezultatai, numatytos veiklas ateinantiems metams. Džiugu, jog geriausią sprendimą vaikams surandame veikdami KARTU.

Metodinė pagalba socialinio darbo studijų programos studentams

2025 m. spalio 24 d. Telšių socialinių paslaugų centro Globos centre svečiavosi Šiaulių valstybinės kolegijos Socialinio darbo studijų programos nuolatinių studijų antro kurso studentai. Specialistai noriai dalinosi savo darbo patirtimis, studentai uždavė jiems rūpimus klausimus. Džiugu, jog studentai domisi socialiniu darbu ir profesinėmis galimybėmis!  

Susitikimas su Respublikinio priklausomybės ligų centro vaikų dienos stacionaro Klaipėdos filialo skyriaus vedėja

2025 m. rugsėjo 26 d. Telšių socialinių paslaugų centro Globos centre vyko susitikimas su Respublikinio priklausomybės ligų centro vaikų dienos stacionaro Klaipėdos filialo skyriaus vedėja Simona Kaceviče. Susitikime dalyvavo globėjų šeimos bei Telšių rajono vaiko ir šeimos gerovės centro prevencinių paslaugų centro specialistė. Jaukaus ir šilto susitikimo metu kalbėta apie aktualią temą – vaikų ir paauglių priklausomybes, kaip jas atpažinti bei kokios pagalbos priemonės gali padėti šioje situacijoje. Skyriaus vedėja pristatė centro veiklą bei teikiamas paslaugas. Nuoširdžiai dėkojame S. Kacevičei už apsilankymą bei pasidalinimą aktualia ir svarbia informacija.              

GIMK asociacijos valdybos narių pasitarimas Kintuose

2025 m. rugsėjo 19 d. Kintuose įvyko nacionalinės globėjų, įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistų asociacijos Valdybos narių susitikimas, kuriame dalyvavo Telšių socialinių paslaugų centro Globos centro veiklos koordinatorė Jurgita Venclovienė. Aptarti būsimi kvalifikacijos kėlimo renginiai Valstybės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuotiems asmenims, pasiūlymai LR SADM dėl išvadų rengimo, projektų rengimo, bendradarbiavimo su kitomis asociacijomis ir kiti klausimai. Aplankytas Ventės ragas, Vydūno muziejus.                

Užsiėmimas globėjams keramikos studijoje „Insula”

2025 m. rugsėjo 9 d. Telšių socialinių paslaugų centro Globos centro specialistės Dovilė Musulienė ir Indrė Grigaitienė kartu su globėjų šeimomis dalyvavo keramikos studijos „Insula” užsiėmime. Tai buvo išties įkvepianti patirtis, leidusi atsipalaiduoti ir pajusti kūrybos džiaugsmą, o rezultatai nustebino pačius kūrėjus! Užsiėmimas finansuojamas Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projekto „Sveikatingumo keliu – 2025” lėšomis.

Dalyvavome Globojančių šeimų festivalyje ” Vaikai yra vaikai” Trakuose

2025 m. liepos 5 d., didelis būrys mūsų rajono globotinių, globėjų bei jų šeimų narių vyko į tradicinį, jau penktąjį Globojančių šeimų festivalį   Trakuose. Jame apsilankė daugiau nei 10 tūkstančių vaikų, globėjų, budinčių globotojų, įtėvių, šeimynų, globos centrų darbuotojų iš visos Lietuvos!  Renginys virto tikra šventinio festivalio erdve – vaikai kopė į „Everestą“ pripučiamoje zonoje, žaidė burbulinį futbolą, įveikinėjo kliūčių ruožus, stebėjo parodomąsias kinologų programas, iš arti apžiūrinėjo lėktuvų ir malūnsparnių rikiuotes, o kai kurie netgi turėjo galimybę pakilti į dangų lengvuoju lėktuvu. Visi Lietuvos Globos centrai, savo palapinėse, kvietė vaikus ir suaugusius į įvairias veiklas. Scenoje pasirodė grupės „3 Divos“ ir ” Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Renginio pabaigoje simbolinė festivalio statulėlė perduota saulės miestui – Šiauliams – kur „Vaikai yra vaikai” festivalis vyks kitais metais.

Pagerbtos vaikus globojančios šeimos

2025 m. liepos 3 d., Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, buvo aukojamos šv. Mišios už globojančias šeimas. Vieną iš Vaikų globos savaitės „Mano akims reikia tavo akių“ dieną susirinkome padėkoti globėjams, kurie kasdien savo atidų žvilgsnį nukreipia į vaiką ir siunčia jam žinią – tu man rūpi, esu su tavimi ir dėl tavęs. Žvilgsnio galia stebuklinga! Kai vaikas jaučia, kad į jį žvelgiama su meile ir dėmesiu, jo emocijos nurimsta, stiprėja savivertė, jis auga kaip asmenybė. Daug šiltų žodžių globėjams, budintiems globotojams išsakė LR Seimo narė Agnė Jakavičiutė – Miliauskienė, Projekto „Paslaugų, skatinančių ir efektyviai palaikančių globą šeimos aplinkoje, vystymas ekspertė Dovilė Montvilaitė, Telšių rajono savivaldybės Mero patarėja Lina Kybartaitė Jokubauskienė ir Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėjos pavaduotoja Rimantė Levickienė, VVTAĮT prie SADM Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Telšių savivaldybėje Alma Tomkevičienė, Telšių socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Gustienė, Globos centro veiklos koordinatorė Jurgita Venclovienė. Globėjams įteikti padėkos raštai,  dovanėlės. Siunčiame stiprią emocinę žinutė visuomenei, kad kiekvienas gali pajusti, jog yra reikalingas užauginti kitą žmogų, saugiai, jautriai palydėti į gyvenimo kelią ar krizinėje situacijoje suteikti ramybę, stabilumą ir rūpestį.       

Dalyvavome konferencijoje “Dešimtmetis vaikų globos kelionės Lietuvoje – arčiau mūsų vaikų”

2025 m. liepos 1 d. į 2014–2024 metų vaikų globos sistemos pertvarkos dešimtmečiui skirtą konferenciją “Dešimtmetis vaikų globos kelionės Lietuvoje – arčiau mūsų vaikų” susirinko daugiau nei 300 globos centrų darbuotojų ir vaikų teisių gynėjų, globėjų ir politinių sprendimų priėmėjų. Joje dalyvavo ir Telšių rajono savivaldybės socialinio paramos ir rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Jurkienė, Telšių socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Gustienė ir Globos centro veiklos koordinatorė Jurgita Venclovienė. Konferencijos pradžia ypatingai jautriai palietė kiekvieną, nes Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis “Gyvenimas, kuriame aš ne namie” (režisierė Laimutė Pocevičienė), nepaliko abejingų. Svetingai daugiau nei 300 svečių istorinėje vietoje priėmęs Trakų rajono meras Andrius Šatevičius ypatingai šiltus žodžius skyrė globėjų šeimoms: „Šeima – tai ne pavardė dokumente. Tai rytinis apkabinimas, atviri ir padrąsinantys pokalbiai, kantrybė ir tikėjimas vaiku, kuris dar tik mokosi tikėti savimi. Globėjai visai Lietuvai primena: vaikai yra vaikai. Jie ne „kitokie”, ne „sunkūs”, ne „valstybiniai”. Tiesiog – vaikai”.  

Vaikų globos savaitės „Mano akims reikia tavo akių” atidarymas

2025 m. birželio 30 d., Nepriklausomybės aikštėje, šalia Telšių rajono savivaldybės, Telšių socialinių paslaugų centro Globos centro komanda kvietė miesto bendruomenės narius prisijungti ir tapti jaurios iniciatyvos dalimi – padėti vaikams rasti jaukius namus, dalintis žinute apie globą, įvaikinimą, apie meilę visiems vaikams – išsiųsti atvirlaiškį savo artimam žmogui, kaimynui, draugui ar mylimam žmogui su įvairiais palinkėjimais, mintimis, jausmų pasidalinimu. Laiškai artimiausiu metu bus išsiųsti tikru paštu

Į viršų