Projektas ,,Atrask save’’ ir jo galimybės

 

                                                             

                                                                              Projekto ,,Atrask save’’ apibendrinimas

atraskBeveik tris metus trukęs projektas „Atrask save’’ baigiasi š.m. rugsėjo 30 dieną.

Projektas buvo skirtas jaunuoliams, kurie nedirba, nesimoko, neatlieka praktikos ir nedalyvauja mokymuose.

Projekto tikslas – suteikti jaunuoliams aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis, atlikti praktiką ar pasinaudoti savanorystės galimybėmis.

Telšių r. savivaldybėje įgyvendinamas projektas „Atrask save“ trejų metų laikotarpyje į projekto veiklas įtraukė 241 NEET jaunuolį nuo 15–29 metų. Iš jų:

  • Savanoriškoje veikloje dalyvavo 89 jaunuoliai;
  • Įsidarbino po dalyvavimo projekte 51 jaunuolis;
  • Pasirinko (re)integratuotis į švietimo sistemą 35 jaunuoliai;
  • Kiti 55 dalyvavo veiklose pagal individualius veiklos planus;
  • Neatitiko patikrinimo kriterijų 11 jaunuolių.

Tris metus vykdomo projekto metu projekto dalyviai turėjo galimybę pasinaudoti pagalbos pažįstant save, socialinių ir gyvenimo įgudžių ugdymo, motyvavimo, informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes paslaugomis. Buvo vykdomas tarpininkavimas su švietimo įstaigomos ir TDB.

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas yra finansuojamas iš Europos socialinio fondo, Jaunimo užimtumo iniciatyvos ir valstybės biudžeto lėšų. Telšių rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centras yra partneris įgyvendinant projektą „Atrask save“.

 

 

 

 

Projekto ,,Atrask save“ vietos JGI koordinatorė

Audronė Siurblytė

Projektas jaunimui "Atrask save" siūlo naujas galimybes

 

Jaunuoliams, dalyvavusiems projekte „ATRASK SAVE“ ir neradusiems tinkamo darbo, mokymosi, savanorystės ar praktikos vietos, siūloma dalyvauti Lietuvos darbo biržos vykdomame projekte „Naujas startas“.

 

Ši programa jaunimui nuo 15 iki 29 metų siūlo naujas galimybes. Dalyvaudami šiame projekte jaunuoliai gali rinktis vieną iš daugelio siūlomų profesinio mokymosi programų. 

 

Jaunuoliams, turintiems viziją, ką norėtų veikti ir tikslą, kurio galėtų siekti, programoje suteikiama dar vieną galimybė – įdarbinimo subsidijuojant priemonė, kuri padės įsidarbinti ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Įdarbinusiam darbdaviui iki 6 mėn. bus mokama subsidija darbo užmokesčiui kompensuoti.

 

Svarbu paminėti, kad projekto „Naujas startas“ galimybėmis gali pasinaudoti tik jaunuoliai dalyvavę JGI pirminės intervencijos projekte „ATRASK SAVE“.

 

Kviečiame visus jaunuolius, norinčius prisijungti prie projekto „ATRASK SAVE" veiklų susisiekti telefonu 8 633 38520, el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  arba užsukti į Telšių dienos centrą, yno g. 29. Vietos JGI koordinatorė Vaida, kartu su specialistų komanda, padės atrasti save.

 

Projektą „ATRASK SAVE“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų. Įgyvendinant projektą Ukmergės rajone partneris – Ukmergės Jaunimo laisvalaikio centras.

                                                                                                                                               12

 

Atrask save“

Projektas ,,Atrask save’’ ir jo galimybės

Mes visi unikalūs. Turime skirtingus gebėjimus, pomėgius ir visi ieškome vieno tikslo - atrasti savo vietą po saule. Kaip tai padaryti? Svarbiausia įsiklausyti į savo širdies balsą - ką mėgsti daryti, taip pat išsiaiškinti savo stiprybes - ką gali daryti geriausiai. Svarbu tapti reikalingu. Šiandien diplomas nebėra sėkmės garantas. Reikalingos tavo turimos kompetencijos, kurias galime nuolat ugdyti. Tam puikiai tinka projektas „Atrask save“.

Telšių  rajone gyvenanti  Laura Marčiūtė projekte „Atrask save“ dalyvauja nuo spalio mėn. Mergina turi judėjimo negalią, tačiau tai jai nesutrukdė dalyvauti „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ veikloje. Mergina  vis dar ieško savojo kelio, tačiau jos istorija jau dabar gali būti įkvėpimas mums visiems.

Nuo mažumės turinti judėjimo negalią, Laura padedama šeimos nariu nepalūžo. Lankė mokyklą, po mokyklos baigimo Laura įstojo į  Žemaitijos kolegiją -  socialinio darbo specialybę. Mokslus sėkmingai baigė ir pradėjo dalyvauti projekte ,,Atrask save’’. Laura pasiryžo tapti savanore ir jaučiasi svarbi Telšių dienos centro lankytojams. Pozityvi, šilta, sugebanti įkvėpti aplinkinius – taip Laurą  apibūdina Telšių dienos centro kolektyvas.

Savanorystė Laurai – tikras pažinimo džiaugsmas. Savanorystės metu dalijasi savo patirtimi, veda užsiėmimus, kurių metu mergina moko kitus centro lankytojus užsienio kalbos (anglų). Taip pat  Laura tobulėja padedama Telšių dienos centro soc. darbuotojų.  Visi užsiėmimai Laurai  naudingi, juose mergina turtėja tiek dvasiškai, tiek morališkai.

Laura teigia: ,,Projekto dėka aš susipažinau su naujais žmonėmis, pradėjau savanoriauti įsiliedama į puikią, prasmingomis veiklomis užsiimančią organizaciją – Telšių dienos centras. Esu mergina turinti judėjimo negalią, tačiau galiu būti naudinga kitiems žmonėms, dalintis su jais tuo, ką žinau, padrąsinti ir paskatinti džiaugtis gyvenimu’’.

Projekto ,,Atrask save“ vietos JGI koordinatorė

Audronė Siurblytė

1esfakuriamedarbo birzajrdjaunimotelsiu